Skip links

Halkbank’tan İkinci El Konut Kampanyası!

İkinci el konut satın almak isteyenler için yeni bir kampanya açıklandı. Bu kampanya kapsamında Halkbank’a başvuran vatandaşlara 1 Milyon TL konut kredisi verilecek. Konut kredisinde de uygun faiz politikası uygulanacak.

İkinci el konut kampanyası son dönemlerde devletin başlattığı konut kampanyalarının son aşaması olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati geçtiğimiz günlerde 2. el konut kampanyası için açıklamalar yapmış ve topu kamu bankalarına atmışlardı. İkinci el konutlar için düzenlenecek olan kampanyayı kamu bankaları düzenleyecek ve vatandaşlara uygun faizlerle konut kredisi temin edilebilecek. 

HALKBANK HAREKETE GEÇTİ!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kamu bankalarının ikinci el konut kampanyası için çalışmalar yaptığını ve bu bankaların çeşitli faiz indirimleri ile vatandaşlara 2. el konut satın alabilmeleri için kredi vereceğini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından ise tüm gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Bu konuda ilk adımı atan banka ise Halkbank oldu. Halkbank tarafından 2. el konut satın almak isteyenlere yönelik ikinci el konut kredisi kampanyası başlatıldı. 

Halkbank ikinci el konut kredisi kampanyası kapsamında uygulanacak olan koşullar da açıklandı. Buna göre vatandaşlar ikinci el konut satın almak istediklerinde Halkbank’a kredi başvurusu yapmaları halinde 120 aya kadar vade ile konut kredisi çekebilecekler. 10 yıl vadeli olarak verilecek olan bu konut kredisinde müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanacak. Müşterilerin talep ettikleri kredi tutarına ve tercih ettikleri kredi vadesine göre konut kredisi taksit tutarları değişecek. 

Açıklanan ikinci el konut kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlara Halkbank tarafından esnek ödeme imkanları da verilecek. Vatandaşlar kendi gelir akışlarına en uygun gelecek ödeme planını seçme hakkına sahip olacaklar. Aylık eşit taksitli ödeme yapmak istemeyenler artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli şeklindeki ödeme planlarını değerlendirip seçebilecekler. Konut kredisi taksitleri de bu ödeme planlarına göre hesaplanacak.

1 MİLYON TL KONUT KREDİSİ TAKSİT TABLOSU!

Halkbank’tan ikinci el konut satın almak için 120 ay vadeli 1 Milyon TL konut kredisi alınması durumunda vatandaşlara aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanacak. Bu kullanılan konut kredisinin aylık taksit tutarı ise 16.428 TL olacak.

Leave a comment

Web sitesi kullanımınızı analiz etmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Bize Yazın!
Powered by